ישן וחדש בתל אביב

תל אביב

תל אביב היא העיר התוססת, המגוונת והליברלית ביותר בישראל ומהווה מוקד תרבותי וחברתי. אני מזמין אתכם לטייל איתי בתל אביב וליהנות מהפינות הקסומות והסודיות שלה כפי שרק מי שחי בעיר הזו כל חייו יכול להראות לכם.

תל אביב, המכונה "העיר הלבנה" היא העיר העברית הראשונה שקמה בארץ ישראל לפני קצת יותר ממאה שנים. טיול בתל אביב הוא ללא ספק חוויה צבעונית מכל הבחינות: תרבותית, היסטורית, מוסיקלית וקולינרית.

טיולנו יתחיל בביקור במושבה הטמלפרית שרונה, שהוקמה בשנת 1871 והיום מהווה את אחד מאתרי הבילוי והקולינריה התוססים והבולטים בתל אביב – מפגש מיוחד במינו בין היסטוריה בת 150 שנה לבין תל אביב – עיר ללא הפסקה.

בהמשך נגיע לשדרות רוטשילד, המקום שבו נולדה תל אביב – "העיר הלבנה" ומאוחר יותר גם הוכרזה בו ברגע היסטורי הקמת מדינת ישראל. נבקר במוקדי הבילוי והתרבות של תל אביב ונתרשם מהארכיטקטורת הבאוהאוס הייחודית למקום.

נמשיך לנווה צדק, המקום שבו למעשה מתחילה להיוולד תל אביב ומהווה היום את אחת השכונות הצבעוניות והמיוחדות ביותר בעיר עם ריכוז גדול של אומנים, גלריות וחנויות בוטיק. נבקר גם במרכז סוזאן דלאל – מרכז המחול המודרני ומיוחד הממקום בין פרדסים עתיקים וסמטאות ציוריות.

נסיים בביקור במתחם התחנה, תחנת הרכבת ההיסטורית שחיברה בין יפו לבין ירושלים לפני 150 שנה. המקום כיום שינה את פניו ומשמש כמתחם בילוי מיוחד ואותנטי.